Daniel Samul

Ogłoszenia Parafialne 24.09.2023

1.  Dzisiejsza niedziela w sposób szczególny w Kościele jest poświęcona migrantom i uchodźcom. Kiedyś Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy obchodzony był w innym terminie – w drugą niedzielę po uroczystości Objawienia Pańskiego, ale ze względów duszpasterskich papież Franciszek w 2018 roku przeniósł go na drugą niedzielę września. W tym roku jest to już 109. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Ma nas uwrażliwić na doświadczanie niesprawiedliwości, krzywdy i często na nieludzki los tych, którzy z różnych powodów opuszczają swoją ojczyznę, poszukują dla siebie i swoich bliskich bezpiecznego miejsca w innych krajach. Osobistymi modlitwami obejmijmy ludzi, którzy opuścili swój dom rodzinny przez toczące się wojny, prześladowania i terror. Prośmy Opatrzność Bożą, aby dzięki pomocy dobrych ludzi znaleźli dla siebie bezpieczne mieszkanie.

2. Dzisiejsze ofiary składane na tacę przeznaczone są na spłatę kredytu za dom parafialny. 

3. W dniu dzisiejszym po Mszy Św. o godz. 9:30 spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do przyjęcia Pierwszej Komunii Św.  

4.  Po Mszy Św. o godz. 17:00 spotkanie rodziców i kandydatów do sakramentu bierzmowania.

5. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie wymyślona bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

6. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcamy wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziału w codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym. Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, prosimy o wspólne odmawianie różańca w domach. W naszych modlitwach pamiętajmy też o studentach rozpoczynających rok akademicki.

7. Kurs przedmałżeński w każdą niedzielę września i października o godz. 13:00 w parafii MM Ostrobramskiej w Piszu. Zachęcamy narzeczonych do skorzystania z kursu. 

8. Zapraszamy na pielgrzymkę Żywego Różańca do Gietrzwałdu w dniu 21 października.  Wyjazd 6:30 z przed kościoła świętego Józefa cena od osoby 40zl. Chętne osoby zapisują się u pani Basi Dąbrowskiejsklep Soildeo do 18.10. (środa).